איך למצוא שותף להורות משותפת

11/02/2014

בשנים האחרונות האופציה להקים משפחה קיימת עבור כל מי שרוצה בכך. בעבר, המבנה המשפחתי המסורתי של אם, אב וילדים היה האפשרות היחידה להביא ילדים לעולם והרבה אנשים שהתבנית הזו לא התאימה להם נותרו מתוסכלים ועם חלום לא ממומש. מידת הליברליות העולה בחברה, מאפשרת היום לאנשים להקים צורות שונות של משפחות ולמרות שהדרך להכרה רשמית בסוגים של משפחה חדשה עוד ארוכה, האפשרות בפועל קיימת כבר עבור כולם.
רווקים ורווקות שהגיעו לגיל מבוגר יחסית ולא מצאו בן זוג לחיים, זוגות של לסביות והומואים שרוצים להביא ילדים לעולם עם מעורבות של בן המין השני וגם אנשים שפשוט לא מחפשים זוגיות, כולם יכולים להיעזר בצורה חדשה של משפחה והיא הורות משותפת.
הורות משותפת מתארת מצב בו שני אנשים מחליטים להביא במשותף ילד לעולם מבלי שהם מנהלים מערכת יחסים זוגית. הכוונה במקרה זה שונה ממקרים של תרומת זרע, כיוון שכאן מדובר בהורות פעילה ומעורבת של שני ההורים בגידול הילד.השלב הראשון בתהליך הורות משותפת הוא מציאת שותף להורות. ניתן לאתר שותפים בדרכים שונות, כאשר כל אחד צריך לבחור את הדרך המתאימה לו.

דרכים שונות לחפש פרטנר להורות משותפת

הדרך המוכרת ביותר למציאת שותף להורות היא באמצעות אתרי הכרויות שמיועדים במיוחד לקהל הזה. באתר למציאת שותפים להורות ניתן לבחור מועמדים מתוך מאגר של נשים וגברים כמו בכל אתר הכרויות רגיל. בפרופיל האישי כל אחד מספר על עצמו ועל מה הוא מחפש בשותף להורות, מעלה תמונות אישיות וניתן לתקשר עם גולשים אחרים באמצעות מערכות של צ'אט והודעות אישיות.
דרך נוספת להכיר שותף להורות היא במפגשי ספידייט שמאורגנים במיוחד למטרה זו. במפגש מסוג זה יש אפשרות להכיר כמות גדולה של מועמדים בערב אחד ולראות אם יש בסיס להמשך התקשרות עם כל אחד מהם. ידוע גם כי אנשים שמגיעים למפגשים כאלו הם בדרך כלל מאוד רציניים ובשלים לצאת לדרך לתהליך של הורות משותפת.
הדרך האחרונה להכיר שותף להורות היא הדרך הישנה והטובה של הכרות בעזרת הסביבה הקרובה. חברים, מכרים, קרובי משפחה, כדאי להיעזר בכל מי שיכול להכיר מועמד ראוי להורות משותפת. דרך זו יכולה להיות מאוד מוצלחת, אך היא יותר נדירה ולא כדאי להסתמך עליה בלבד.

חזרה למגזין
Loading