באילו בגדי תינוק כדאי להצטייד עבור תינוק שרק נולד?

26/03/2017

מזל טוב! בשעה טובה ומוצלחת זכיתם להביא ילד לעולם במסגרת של הורות משותפת, וכעת למשפחה המאושרת שלכם נוסף תינוק או תינוקת יפים ובריאים. אחת השאלות הנפוצות ביותר בקרב הורים טריים היא - כמה בגדים באמת צריך לטיפול בתינוק בן יומו? ואילו סוגים של בגדים יש לקנות? כמה גופיות? כמה בגדי גוף? כמה אוברולים צריך?

היום ניתן למצוא שפע של חנויות לבגדי תינוקות, וההיצע והשפע הם באמת בלתי נתפסים, אך מצד שני יכולים להיות מאוד מבלבלים, במיוחד אם אתם הורים טריים בפעם הראשונה. מצורפות במאמר זה כמה המלצות שיעזרו לכם לעשות סדר בביגוד - בסוגים ובכמויות, בתקווה שזה יוכל לעזור למשפחה החדשה בימיה הראשונים. קחו בחשבון שמאחר ומדובר בהורות משותפת יש לתכנן את כמות הבגדים בהתאם להסכם חלוקת הזמן של התינוק בין הבתים.

 

בגדי תינוקות ראשונים - כמה צריך ומאיזה סוג?

 

כדאי לזכור שתינוקות רגישים מאוד לתנאי מזג האוויר - בין אם זה הקור והיובש של החורף, או החום והלחות של הקיץ, ולכן יש לקחת בחשבון את מועד הלידה בעת רכישת הביגוד.

 

באופן כללי, כדאי לרכוש מספר פריטי לבוש בסיסיים:

בגד גוף לתינוק - אחד עבור כל יום בשבוע, שרוול ארוך

רגליות - שתיים עבור כל יום בשבוע - אפשר עם או בלי רגליות, במקרה ובחרתם בלי יש לקנות בנפרד גם גרביים.

חולצת מעטפת - אחת עבור כל יום בשבוע

מעבר לכך כדאי לרכוש גם שלישיית אוברולים להלבשה מעל לבגד הגוף עבור הערבים הקרירים.

 

עבור תינוקות אשר נולדו בקיץ, כמויות אלו אמורות להספיק.

עבור תינוקות אשר נולדו בעונת החורף יש צורך להכפיל את כמות הבגדים שכן הקור מצריך לבישת שכבות. מעבר לכך יש להוסיף מעיל או ג'קט ליציאה, וכובע או שניים לשמירה על חום ראשו ואוזניו של התינוק.

 

המלצות נוספות וטיפים

 

חשוב שבגדי הגוף יהיו עשויים מאה אחוז כותנה, בד הנושם ומתאים ביותר לעורם הרגיש של התינוקות. בקיץ ניתן למצוא בחנויות בגדי גוף לתינוקות ורגליות העשויים מכותנה דקה יותר, שתקל על העור המזיע, ובחורף ניתן למצוא גופיות פלנל עבות ומחמות.

זכרו שכיוון שמדובר במשפחה של הורות משותפת התינוק יחלק את הזמן בין שני בתים, ולכן כדאי להכפיל את כמות הבגדים המומלצת ולהחזיק אותה בכל אחד מהבתים. מצד שני - אם החלטתם, במסגרת חוזה ההורות המשותפת, שהתינוק ישהה בבית האם בשבועות הראשונים לחייו אז אין צורך להחזיק כמויות כפולות בשני הבתים.

חוץ ממה שאתם קונים בעצמכם, זכרו שאתם עוד תקבלו כמויות גדולות של בגדי תינוקות מחברים ובני משפחה - הן כמתנת לידה והן כהעברות מהורים לילדים שגדלו, כך שלא צריך להיסחף בכמויות, במיוחד לא בשבועות הראשונים. אפשר בהחלט להיצמד להמלצה הבסיסית כדי להיות מוכנים לימים הראשונים, ואחר כך פשוט להשתמש במה שקיבלתם או להוסיף לפי הצורך ובהתאם לקצב הגדילה של התינוק.

חזרה למגזין
Loading