בדיקות רקע לפני הורות משותפת

27/12/2015

מציאת שותף להורות היא רק צעד אחד מני רבים בדרך אל הורות משותפת. אם התמזל מזלכם ומצאתם אדם שנראה לכם נחמד, הגון, יציב, החולק את השקפת העולם וערכי ההורות שלכם, עדיין לא תוכלו להיות לגמרי בטוחים שעליתם על דרך המלך אל הורות משותפת; מדובר באדם שרק עד לא מזמן היה זר לחלוטין ועכשיו אתם שוקלים להכניס אותו לחייכם ולהפוך אותו לשותף להורות של ילדיכם המשותף העתידי. איך תדעו האם אפשר לסמוך עליו? כיצד ניתן לגלות אם יש לו עבר פלילי או בעיות כלכליות כלשהן?

אחד הדברים שניתן לעשות בשלבים המוקדמים שלפני חתימה על הסכם הורות משותפת הוא בדיקות רקע למועמד הפוטנציאלי. זה נכון אגב לא רק לגבי מי ששוקל הורות משותפת אלא לכל מי ששוקל להפוך להורה - גבר, אישה, גיי, לסבית או סטרייט. מוטב לדעת מראש את הפרטים החשובים האלו בטרם מחליטים החלטה כל כך חשובה שהולכת להשפיע על מהלך החיים שלנו.

 

מה צריך לבדוק לפני הורות משותפת?

 

אם אתם מתכוונים להביא ילד לעולם במסלול של הורות משותפת בוודאי נרשמתם לאתר הכרויות לצורך הורות משותפת כמו האתר בו אתם נמצאים כעת, נרשמתם לקבוצות הכרויות להורות משותפת בפייסבוק או יצאתם לספידייט אחת לפחות במטרה למצוא שותף להורות. אולי כבר הגעתם לנקודה בה פגשתם מישהו או מישהי, ויש לכם תחושה שהם הדבר האמיתי, והפרפרים בבטן כבר מתחילים, אבל אתם לא לגמרי בטוחים, והספק מכרסם. דרך אחת להתמודד עם חוסר הוודאות היא לבצע בדיקות רקע שונות על השותף הפוטנציאלי, שיעזרו לכם לקבל החלטה מושכלת בנוגע להורות משותפת עם אותו אדם.

בדיקות רקע הפכו בשנים האחרונות לנפוצות מאוד, עבור אנשי עסקים, מעסיקים או אפילו בעלי דירות. הבדיקות נעשות לרוב על ידי משרדי חקירות פרטיים וישנם גם עו"ד שיכולים לבצע אותן. ישנן גם בדיקות רקע שתוכלו כמובן לבצע בעצמכם.

בדיקות הרקע המקצועיות והיסודיות יותר יאפשרו לכם לקבל מידע מקיף אודות אותו שותף להורות בו אתם מעוניינים. בין הנושאים הנבדקים: מידע פיננסי כמו נתוני אשראי, פשיטות רגל, היסטוריית תעסוקה, נכסים וכד', תיקים בהוצאה לפועל, רקע פלילי במשטרה ועוד.

מי שמהסס מלפנות לחוקר פרטי יכול לבצע חלק מהבדיקות בעצמו, בתנאי שהוא מחזיק בכמה פרטי מידע בסיסיים כמו שם מלא ומספר ת"ז של אותו אדם. רצוי כמובן לשוחח לפני כן עם השותף הפוטנציאלי ולקבל את אישורו לכך. אם אתם מרגיש מספיק בנוח, ניתן לבקש מהשותף הפוטנציאלי להוציא תדפיס רישום פלילי מהמשטרה (ניתן לכל אזרח ישראלי בתהליך פשוט) וכן אישור מהבנק על מצב החשבון. כמו כן תוכלו לחפש מידע במנועי החיפוש בגוגל ובאתרים כמו פייסבוק, לינקדאין ותקדין.

הורות משותפת היא שותפות לכל החיים. לא פלא אם כן שתהליך החיפוש אחר שותף להורות לוקח כל כך הרבה זמן. אחרי הכל - אתם עומדים להכניס אדם זר לחיים שלכם, לכל החיים, ומנקודה מסוימת אין דרך חזרה. כדי לקבל מידה מסוימת של ודאות לגבי השותף הפוטנציאלי שמולכם, רצוי לבצע בדיקה מקדימה. כך תרגישו בטוחים ונינוחים יותר ותוכלו להמשיך בתהליך להקמת הורות משותפת ברוגע.

חזרה למגזין
Loading