האינטרנט כמעודד את תופעת הורות אחרת

23/02/2011
בעבר האפשרויות להיכרויות עם אנשים חדשים היו מצומצמות. בימינו, טכנולוגיית האינטרנט מאפשרת להכיר אנשים רבים למטרות מגוונות. כבר מתחילת השימוש באינטרנט קמו אתרי הכרויות רבים, אך רק בשנים האחרונים אתרי ההיכרויות החלו לצוץ אתרי הכרויות למטרות של הקמת משפחה חדשה. אתרים אלו מתבססים על מודל הורות אחרת .

לפי מודל הורות אחרת נשים וגברים יכולים ליצור הסכם שותפות, להוליד יחד ילד ולגדל אותו במשמורת משותפת. משפחות אלו לא עונות למודל ההורות המסורתי לפיו גבר ואישה הנשואים זה לזה מביאים ילדים במסגרת הנישואין. עם זאת, שכיחות התופעה בעולם ובישראל מאפשרת לגיטימציה למודלי הורות שונים, ומעניקה מגוון אפשרויות בפני אנשים המעוניינים להיות הורים. באופן זה, נשים וגברים שלא נמצאים בזוגיות יכולים לממש את זכותם להורות, ובני זוג מאותו מין יכולים למצוא שותף מהמין השני כדי להקים משפחה חדשה.

מעבר לאתרי הכרויות המוקדשים לנושא של הכרויות לשם הקמת משפחה חדשה , האינטרנט מאפשר הירקמות של קהילות העוסקות בנושא של הורות אחרת. יש פריחה של פורומים רבים המקיימים דיונים בנושא ובלוגים אישיים של אנשים המתמודדים עם סוגיות שונות המתחייבות ממודל הורות אחרת.

לאור כך, ניתן לסבור כי מעבר להתקדמות בחקיקה, עלייה של תנועות ליברליות והתפתחויות בפרוצדורות רפואיות, לאינטרנט יש השפעה רבה על התופעה של הורות אחרת- הוא מסייע להגשמתה, לביטוייה, ומאפשר לאנשים לחפש שותפים להורות, להעלות שאלות ולשטוח מחשבות במרחב הציבורי, ומעניק לגיטימציה ונוכחות לתופעה. חזרה למגזין
Loading