הורות משותפת - הבחירה הנכונה והטובה ביותר עבורך

11/10/2021

יותר ויותר נשים וגברים בוחרים להביא ילדים דרך הורות משותפת, אז מה הסוד של ההורות המשותפת ואיך תדע/י שזה הדבר הנכון עבורך?

אצל נשים וגברים סטרייטים, החלום לזוגיות ואהבה שממנה יוקם בית ונוליד ילדים לא תמיד מתגשם מכל מיני סיבות. בין אם מדובר בקשר ארוך שהתפרק בגיל מבוגר יחסית, גירושים, אי יכולת להביא ילדים עקב חוסר התאמה פיזית ועוד, ובין אם חיים עמוסים וקריירה תובענית שלא איפשרה לכם לפנות זמן לזוגיות או אם פשוט לא מצאתם את הזוגיות המתאימה לכם, אין זה אומר שעליכם לוותר על החלום לבית ומשפחה וילדים משלכם. 

אצל גברים ונשים להט״בים הסיבות הן אחרות, יש כל מיני אפשרויות להבאת ילדים לעולם, הפריות מבחנה מתורם זרע או פונדקאות ויש שיבחרו בשיטות הללו. בין כל האפשרויות הורות אחרת היא האפשרות החיובית והטובה ביותר ואנחנו כאן כדי לתת לכם את כל המידע הנחוץ לשם כך: 

  1. ילדים זקוקים ליציבות ומשפחה - בהורות משותפת הילד זוכה למשפחה שלמה, שני הורים שידאגו לילדם לכל החיים, סבא וסבתא משני הכיוונים, יציבות משפחתית הנה קריטית עבור נפשם של ילדים ובנוסף תמיד יהיה לו לאן לפנות ולא יצטרך לשאול או לדמיין מי האב…

  2. ילדים עולים כסף- בכנות, ילדים זה עניין יקר! מסגרות, רווחה, מזון, טיפולים, חוגים, העשרה, ומחיה ועוד ועוד הוצאות...כל האהבה שתהיה לא תכסה לבד את העלויות שילד מביא עמו. שותף להורות שיחלוק גם את ההוצאות עשוי להקל על גידול הילד באופן משמעותי ולקחת חלק בהשתתפות בכל צרכיו. 

  3. ביחד- שותף להורות זה בדיוק כפי שזה נשמע, שותפות! ביחד מגדלים את הילד/ה, ביחד מחליטים החלטות חשובות, ביחד חולקים את הרגעים המרגשים והמאושרים. יכול להיות שיש סבא וסבתא או חברה טובה בתמונה אבל אין כמו ההתרגשות של ההורה כשילדו עושה משהו בפעם הראשונה או מפתיע אותו. מישהו להתייעץ איתו שיהיה מחוייב בדיוק בדיוק כמוך לילד!

  4. בתהליך נכון ניתן להקים משפחה ולהביא יותר מילד אחד עם אותו/ה שותפ/ה! אנחנו מכירים משפחות שהכירו בגובייבי, התחילו בילד אחד וכעת הורים לשלושה, זה קורה ויותר ממה שאתם חושבים 

  5. הורות משותפת אפילו כשאתם בזוגיות - זוגות שאינם יכולים להביא ילד/ה או שאחד מבני הזוג אינו מעוניין בילד/ה משלו, זוגות להט״בים ועוד יכולים לבחור להביא ילד עם שותפ/ה להורות. השותפות הינה להורות בלבד והיא חברית ולרוב אפלטונית ( קורה גם ששותפים להורות הופכים לזוג כשזה מתאים לשני הצדדים ומתפתחת אהבה רומנטית) דמיינו לגדל ילד עם שותף/ה וכאשר הילד נמצא/ת אצלו יש לכם את הזמן שלכם לעצמכם, תוכלו לעזור אחד לשני עם בייביסיטר ולפרגן זמן איכות עם הילד בהתאם להסכם או לתנאים שקבעתם. 

חזרה למגזין
Loading