החששות שבאים עם ההורות

13/05/2013

 

להיות הורה זה לא קל. כמה שאת או אותה לא מתכונן נפשית תמיד יש הפתעות. לידה משנה את כול העולם ואת סדר העדיפיות שלך ברגע אחד.

 

 

גם אם חלמת על הרגע הזה שנים רבות, הבאת תינוק לעולם עלולה לגרום לתחושת בילבול. האם אני עושה אךת הכל בסדר? האם אני חוזרת או חוזר על טעויות של הורי? האם הבכי שלו נובע ממצוקה?

 

השאלות האלו מטרידות הורים טריים רבים אשר מרגישים צורך בחיזוק ובביטחון כהורים חדשים. זה בסדר, כולם קצת מבולבלים בהתחלה או לא בטוחים בעצמם ומחפשים עזרה בקרובת משפחה מנוסה או עזרה מקצועית בדמות סדנאות וקורסים. הורות לא באה בצורה טבעית להרבה אנשים וזה הגיוני שיהיו הרבה שאלות לאורך הדרך.

 

הולדת הילד לא מולידה איתה את הידע איך לטפל בתינוק ומה לעשות ומכוון שמדובר ביצור כה עדין בלי יכולות תקשורת כל בכי וכל סימן אדום משגר את ההורים החדשים לטלפון או יותר גרוע- לגוגל

 

 

חיפוש מהיר באינטרנט מביא להרבה יותר שאלות מתשובות והמדיה החברתית מלאה העצות שונות ומשונות. חייבים לזכור שגוגל מוצא את כל המידה על הנושא שאתם מחפשים- מטיפים של אנשי רפואה ואנשי מקצוע אחרים ועד מדרשתם של חובבנים וגורואים מטעם עצמם. צריך לקחת בצורה מאוד מאוד זהירה מה שמוצאים בחיפושים בגוגל ולסמוך רק על מידע אשר מופיע וחתום על ידי אנשי מקצוע ידועים. אם האתר לא מוכר לכם אל תסמכו על המידע שם.

 

המקום הכי גרוע באינטרנט זה פורומים רפואיים, תמצאו שם אנשים שמתלוננים על כאב ראש ומישהו מודיע להם שזה סימפטום למוות מהיר ומיידי. כל חיפוש של הורים מודאגים אחרי פריחה תביא לסיפורי זוועה שרק ימנעו מכם לישון. בפורומים ניתן למצוא את המקרים הכי קיצוניים ונדירים בארץ והמון מידע שגוי או חלקי ולכן עדיף לטובתכם האישית לא להיכנס אליהם.

 

אם אתם מרגישים צורך להתכונן יש חברות אשר מציעות הדרכת הורים והכנה להורים חדשים. אפשר למצוא קבוצות תמיכה ושיעורים שונים שילמדו אותך כל מה שצריך, מאיך לחתל ועד עזרה ראשונה. אם אתה מרגישה צורך בקצת יותר ידע הקפידו לקבל אותו ממקום מסודר ומקצועי.

 

 

**

 

חזרה למגזין
Loading