כל מה שצריך בשביל התינוק שלכם

24/09/2022

כאשר מדברים על תינוקות מדברים גם על אינספור פריטים וציוד שהתינוקות צריכים לאורך תקופת הינקות שלהם על פי שלבי ההתפתחות שלהם שמשתנים באופן תדיר. יש את מה שצריך התינוק מיד בתקופה הראשונית שלאחר הלידה שלו, יש את מה שהוא צריך בבית ואת מה שהוא צריך מחוץ לבית, יש ציוד בריאותי ורפואי, פריטי לבוש שמתאימים לעונת השנה וכמובן כל מה שצריך על מנת לשמור על בטיחותו ובטחונו של התינוק. כיום אפשר וכדאי להתבסס על רשימות של ציוד לתינוקות וכך לא לפספס שום דבר בשום שלב בחייו של התינוק. שמיכת טטרה למשל היא פריט שלעיתים קרובות הרבה הורים שוכחים ולכן כאשר בוחנים אפשרויות של ציוד ופריטים שהתינוק אמור להזדקק להם - חשוב גם לקבל רעיונות מהורים אחרים.

אז מה באמת צריך עבור התינוק?

תינוק הוא יצור שלא יכול להסתדר לבדו ולכן ההורים שלו והמבוגרים שמקיפים אותו הם אלה שצריכים לדאוג לכל הצרכים שלו ולכל מה שדרוש לו על מנת לחיות בצורה נורמטיבית וכמובן נוחה ככל האפשר. התינוק בעצמו מתמודד עם לא מעט מצבים מאתגרים ובשל חוסר התקשורת שלו בגילאים הצעירים הוא לא תמיד יכול לגרום למבוגרים האלה להבין מה הוא צריך או רוצה. שמיכת טטרה שתהיה בהישג יד היא דבר חשוב מאד ומכיוון ששמיכות אלה נחשבות לזולות וקלות להשגה, הן בדרך כלל גם מהוות מתנה מצוינת למי שזה עתה נולד לו תינוק. חשוב שלתינוק יהיו פריטי לבוש שמתאימים למזג האוויר במקום שבו הוא חי ושמתאימים גם לגילו שלו, שיהיו נוחים ונעימים על הגוף, הוא צריך עגלה שמתאימה לגודל והמשקל שלו, כיסא בטיחות לנסיעה ברכב ומיטה על תו תקן שמיועדת לשינה של תינוק בן יומו.

החשיבות של בחירת כל הציוד הדרוש והמתאים לתינוק

כל תינוק צריך להתפתח על פי המצופה ועל מנת לתרום להתפתחות התקינה שלו חשוב שיהיו סביבו כל הפריטים והחפצים שישמרו עליו. שמיכת טטרה ושמיכות נוספות על פי הצורך וכמובן כל אביזרי הבטיחות. לפעמים חלק ממה שדרוש כדי לנהל חיים תקינים עם תינוק קטן זה לפנות את הבית או החדר של התינוק מחפצים שעלולים לסכן אותו וכך לוודא שהוא גדל בסביבה רגועה, נעימה ובטוחה שמתאימה לו. כך אפשר להבטיח שהתינוק יקבל את כל הדרוש לו ויגדל ויתפתח לילד בצורה תקינה ובריאה. במידה ולא יודעים או לא בטוחים מה כדאי וצריך - הרי שיש פורטלים מקוונים או אנשי מקצוע לקבל מהם עצות והמלצות ואפשר גם להיוועץ בהורים אחרים שכבר עברו את השלב הזה עם התינוק הקטן שלהם. ברגע שנעזרים ומקבלים עצות מניסיון - הרבה יותר קל לגדל את התינוק.

חזרה למגזין
Loading