משפחה אחרת בימינו

30/09/2013

הגיע הזמן שכולנו נבין שאכן כבר אפשר להקים משפחה אחרת. אפשר לבחור באופציה של הורות משותפת ולא חייבים לחיות בתוך דירה שכוללת אבא, אימא ושני ילדים. אי אפשר מצד אחד לצעוד עם הקדמה של שיא הטכנולוגיה ומצד שני להמשיך להיות שמרנים כל כך לגבי הרכב המשפחה, ולכן זה מרגש לראות שאנשים בעידן שלנו כבר הופכים להיות הרבה יותר פתוחים לרעיונות של משפחה אחרת . מי שחשב לרגע שהמונח של הורות משותפת מתייחס רק לבני הקהילה ההומו – לסבית, טעה ובגדול, כיוון שהיום יש אנשים רבים שבוחרים להקים משפחה אחרת, כלומר משפחה שהיא לא מסורתית במובן של הנישואין וכדומה. ישנן סיבות רבות אשר מובילות אנשים לבחור באפשרות של הקמת משפחה אחרת, ואחת מהסיבות הללו היא הרצון העז להביא לשינוי.

חושבים על כל פרט

חשוב מאוד להבין שגם כאשר בוחרים באופציה של הורות משותפת יש לא מעט הסכמים שכדאי לחתום עליהם, והרעיון הוא להגן על עצמנו מכל מקרה שעתיד לקרות לנו. כתוצאה מכך שמשפחה אחרת לא תמיד מבוססת על קשר רגשי בין שני אנשים, זה אך טבעי שיהיה צורך בהרבה מסמכים ושיהיה צורך בלא מעט הסכמים לגבי כל המקרים שעתידים להתרחש. לכן חשוב ביותר לבצע את הדברים על ידי המומחים בתחום, וחשוב כן לחתום על ההסכמים השונים שדרושים לפני שמתחילים הליך של הורות משותפת. כל אחד מהצדדים צריך להיות בטוח שהוא מבין בדיוק מהן הזכויות שלו ומהן החובות שעתידות להיות לו, והדבר החיובי ביותר הוא שהיום יש למי לפנות. כל אדם שרוצה להתעניין באופציה של הורות משותפת אחרת יוכל לפנות אל המרכזים העוסקים בכך, ומעבר לזה, ישנה אפשרות למצוא מידע רב מאוד בנושא זה באתרי האינטרנט השונים.
משפחה אחרת
מובילה לכך שהחברה שלנו תהייה הרבה יותר מגוונת ופתוחה, ולכן זה חשוב. משפחה יכולה להיות מורכבת בצורות רבות יותר לעומת מה שהכרנו בעבר, ואין ספק שהפתיחות שלנו לכך זה עניין חשוב שכדאי ליצור.

חזרה למגזין
Loading