פרטנר מושלם להורות משותפת, איך לחפש ומאיפה להתחיל?

03/05/2021

לאחר ההחלטה לבחור בהורות משותפת, מגיעה השאלה כיצד לבחור את ההורה המושלם? כזה שיהיה לצידך ולצד הילד לאורך כל חייו. קבלו חמישה טיפים שיעזרו לכם להבין בדיוק מה אתם מחפשים

1. יציבות- כשילדים נכנסים לתמונה חשוב ליצור עבורם מסגרת יציבה, היציבות תבוא לידי ביטוי במקום המגורים, הגנים, בתי הספר ועוד. ילדים זקוקים לכך מאוד ובמיוחד כאשר המסגרת המשפחתית מראש היא "שונה" ממשפחות אחרות שילדכם יכירו בסביבתם. לכן חשוב לשים לב ולחפש בפרטנר/ית שלכם להורות המשותפת מוכנות להישארות באותו מקום, לגור באותו הבית והסביבה ולוודא כי הוא/היא אנשים יציבים שלא נודדים בין מקומות מגורים ומשרות

2. קרבה פיזית- נסו למצוא פרטנר שמתגורר וחי בסביבתכם או לפחות לא במרחק גדול מ20 דק ‘ נסיעה, לעתים דברים דינאמיים בחיים וצריך לקחת או להביא את הילד/ה לגן או מהגן, חוגים, חברים ועוד. לפעמים תחושו געגוע או שתרצו לבלות יחד עם הילד/ה, לעתים הילד/ה יתגעגעו אליכם וירצו מאוד לראות את ההורה השני, דברו על כך מראש. הקרבה הפיזית מקלה מאוד על ההורות במובן הזה, חישבו על העתיד ובמידה ומצאתם את הפרטנר המושלם לכם דברו על כך מראש ונסו ליצור מצב בו אתם מתקרבים פיזית מבחינה גיאוגרפית. 

3. עקרונות וגמישות – דברו מראש על שאיפותיכם, יחסיכם עם הדת אם יש או אין, שוחחו אפילו על אמונה ודעות פוליטיות, טבעונות או צמחונות, בעד ונגד. הכינו רשימת נושאים שחשובים לכם ונסו להבין את עמדת הפרטנר/ית שלכם ועד כמה תוכלו בעתיד להנחיל לילדיכם את העקרונות החשובים לכם, האם יש תחומים בהם אתם לא מסכימים או שאתם מוכנים להתפשר, נסו לקבוע מראש את הנושאים עליהם אתם מסכימים ונושאים שהם וטו.

4. משפחה וסביבה תומכת- כמו בנישואים אתם לא רק מתחייבים לילד משותף אתם סוג של "מתחתנים" עם המשפחה של הפרטנר שלכם, הפגשו והכירו את המשפחה הגרעינית, שבו יחד ולא במסעדה או במקום "ניטרלי" קבעו בבית של הסבא והסבתא העתידיים ולהפך. שאל/י את הפרטנר שאלות על המשפחה, מנהגים, יחסים ועוד, נסה/י להבין האם זו המשפחה שתהיו מעוניינים "להתחתן" איתה.

5. כימיה- בסופו של דבר, הנושא הכי חשוב הוא הכימיה ביניכם! אתם ההורים ולא משנה כמה גורמים מסביב יהיו רלוונטים או לא, ברגע שאתם מסתדרים מצויין תוכלו להתגבר על מכשולים רבים, לפתור בעיות ולחנך את ילדיכם כפי שאתם רואים לנכון. דברו, צאו להליכה או שבו יחד לקפה מדי פעם, לפני שתתחילו את התהליך לעבר עתיד משותף צרו יחסים טובים ביניכם.

חזרה למגזין
Loading