צעדים הכרחיים לזוגות גייז בתהליך של הורות משותפת

19/01/2021

הורות משותפת היא פתרון מצוין לזוגות גייז שאינם רוצים/ יכולים לאמץ או לעבור תהליך פונדקאות. אבל גם תהליך זה דורש השקעה. הרבה זוגות רוצים לעבור את התהליך הזה עם מישהי/ זוג שהם מכירים ואוהבים, אבל גם כאן זה לא פשוט ועל כן הבאנו לכם את הצעדים ההכרחיים שאתם צריכים לעבור אם אתם רוצים להיכנס לתהליך כזה. אנא קראו בעיון! 

צעד ראשון: מצאו פרטנר להורות משותפת 

הרבה זוגות מעדיפים להקים את המשפחה החדשה שלהם עם מישהי שהם מכירים ואוהבים. זו אופציה- למרות שאנו ממליצים לבדוק טוב מאוד את מי אתם בוחרים. לפעמים האנשים מהמעגל הקרוב שלנו הם לא דווקא האופציה הכי טובה, כמו בחירת שותף לדירה שהוא חבר. הכי טוב יהיה להכנס לאתר הכרויות המיועד להורות משותפת, שם יש נשים שרוצות למשפחה והורות, נשים ליברליות ומקסימות- ואנחנו אומרים זאת מניסיון בתור צוות גו בייבי! צאו איתה ל"דייט" אבל תמהרו- זה בדיוק כמו למצוא חתן. 

צעד שני: דברו על הכל

הורות משותפת היא עניין שצריך לתכנן מראש. יש שיחות שלא הכי כיף לקיים, כמו השיחות הללו. אתם צריכים לדבר על הכל: חינוך, דת, עתיד, משמרות ואפילו (חלילה) מצב של הפלה או של בעיות רפואיות כלשהן. זה לא נעים אבל זה הכרחי. אתם שותפים עכשיו, אבל צריך לחשוב על הגרוע מכל בשיחות האלו. אנו ממליצים לכם לכתוב הכל ולהכין קובץ "הורות משותפת" במחשב. זה הזמן גם לקבוע כמה זמן כל אחד ממכם יקבל עם הבייבי. 

צעד שלישי: אנשי מקצוע

אנו ממליצים לכם לפנות לשני מקצוע: פסיכולוג ועורך דין. פסיכולוג (או יועצת המתמחה בהורות משותפת) יעזרו לכם להבין מתי ואיך אתם כדאי ומתאים לכם להביא את התינוק לעולם, וכן אם אתם באמת מתאימים לכך. הוא או היא יעזרו לכם להכיר טוב יותר אחד את השני. עורך דין יעזור לכם לטפל בכל הניירת וההסכמים (ויש המון כאלו!) על מנת להבטיח כיסוי חוקי מלא לעניין.

צעד רביעי: דברו עם זוגות אחרים מהקהילה

הורים בהורות משותפת- הם בכל מקום בקהילה. אנו ממליצים לכם ללכת לשבת עם אבות אחרים על קפה. שאלו אותם על הדינמיקה המשפחתית, על הפחדים שלכם ועל הצעדים הראשונים. אנו בטוחים שהם ישמחו לעזור לכם. בהצלחה! 

 
חזרה למגזין
Loading