צעצועי התפתחות לתינוק שבדרך

28/09/2020

מצפים לתינוק? מזל טוב! אתם בוודאי יודעים שהוא צריך אהבה והרבה חום ומלבד אלה, הוא צריך גם צעצועים מתאימים, על מנת שיחקור את העולם בצורה צבעונית ובעיקר מרתקת. אז מהם צעצועי ההתפתחות המומלצים עד גיל שנתיים? תנו לנו לעשות לכם סדר בבלגן, כי עם כל המבחר של הצעצועים הקיימים בשוק, אפשר לפעמים לצאת מבולבלים.

משחק אוניברסיטה

מדובר על משחק שממקמים אותו על הרצפה. התינוק יכול לשלוח ידיים לצעצועים שתלויים על המתקן וכך להזיז את הידיים והרגליים שלו. ניתן לשים את התינוק, כאשר הוא הוא שוכב על הבטן או על הגב. במשחק האוניברסיטה, יש כל מיני גירויים צבעוניים, אליהם נמשך התינוק. מעבר לכך, אפשר גם להעסיק אותו עם המשחק בצורה בה מקרבים את המראה שתלויה במתקן האוניברסיטה אל מול פניו, אפשר גם להפעיל את הצעצועים המוזיקליים שתלויים במתקן האוניברסיטה וכך לעניין את התינוק בצלילים המוזיקליים וכמו כן באורות שנדלקים ונכבים.

צעצועים לעגלת התינוק

אפשר לרכוש קשת תלויה שתתלבש על העגלה. התינוק יכול לשלוח את ידיו אל הקשת, לשחק איתה ולתפעל אותה. הקשת ממש בדומה לאוניברסיטה, מכילה כל מיני צעצועים תלויים בהם, בובות קטנות, מראה, צעצועים שמפיקים קול ואור וכו'.

משחקי התאמת צורות

מתאים יותר לגילאי 10 חודשים ומעלה. מדובר על משחקים שעובדים על המוטוריקה העדינה של התינוק. יש משחקים של מיון אובייקטים לפי הצורות שלהם ויש כאלה של הכנסה והוצאה של אובייקטים. בהתחלה אפשר להתחיל עם מספר קטן של אובייקטים ועם הזמן והלמידה, להגדיל את מספר האובייקטים.

משחקי קוביות

החל מגיל שנה וחצי, תינוקות אוהבים משחקי קוביות. הם בונים מגדל גדול של קוביות ואז מפרקים אותו. היופי במשחק הקוביות, שלכאורה נראה פשוט, הוא שכאשר הקוביות עם צורות שונות, הדבר יכול ללמד את התינוק על התכונות של הצורות. מה הכוונה? התינוק לומד שאם הקוביה היא בצורת משולש, הרי שהוא לא יכול לבנות איתה מגדל. מעבר לכך, אפשר גם למיין את הקוביות לפי צורות וכמו כן לפי צבעים וכך התינוק יכול ללמוד להבדיל בין הצורות והצבעים השונים. מדובר על משחק שעובד על כל החושים של התינוק וכמו כן על דימיון ויצירתיות.

משחק מובייל

צעצוע כזה יכול לסייע לתינוק בתהליך של הירדמות וכמו כן בתהליך של קימה. הוא מרגיע והמוזיקה הבוקעת ממנו נעימה וממגנטת. צעצוע כזה יותקן על מיטת התינוק ויהיה בה באופן קבוע, עד גיל עשרה חודשים לפחות.

שורה תחתונה

הצעצועים שהוזכרו לעיל הם בסיסיים והכרחיים להתפתחות התינוק. רכשו צעצועים איכותיים וכמו כן בדקו שהם בטיחותיים, לא מכילים חומרים רעילים, עשויים חומרים איכותיים וכאלה המותאמים לגילאי 0 עד שנתיים (מומלץ להתייעץ עם המוכרים בחנויות, אם לא בטוחים). ניתן לרכוש את הצעצועים מחנויות המוכרות מוצרי תינוקות. ניתן להזמין אותם מאתרי האינטרנט של החנויות או לקנות פיזית מהחנויות עצמן.

חזרה למגזין
Loading