קווים מנחים בשביל הורות משותפת

20/12/2021

בשנים האחרונות אנחנו רואים שינוי משמעותי במודל המשפחה אשר בעבר היה בנוי מאבא, אמא ותינוק. כיום, אנו רואים גם משפחות גאות מביאים ילדים לעולם ואפילו רווקים ורווקות שלא מעוניינים בזוגיות, אבל רוצה להגשים את חלום הילד המשותף. למזלנו, כיום קיימים הסכמים רבים, כאשר אחד מהם הוא הורות משותפת אשר מחפש לסייע להורים וכמובן לתינוק עצמו חיים פשוטים. תהליך הורות המשותפת יכול להיות מרתיע, אך אם תעקבו אחרי מספר כללי יסוד, תוכלו להגשים את החלום שתמיד רציתם- ילד.

בחירת הפרטנר

הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא כמובן לבחור את הפרטנר/ית המתאים ביותר. מעבר לכך שמדובר בהורה של הילד שלכם, תזכרו כי לא מדובר רק בתקופת ההריון, אלא בחיים שלמים בהם תצטרכו לגדל את הילד שלכם ביחד. היכנסו לאתרים המיועדים להורות משותפת על מנת למצוא פרטנרים שבאמת מחפשים להביא ילד לעולם. חפשו אנשים אחראיים, בעלי ניסיון חיים ארוך (כלומר לא אנשים צעירים) שתוכלו לסמוך עליהם לגדל את הילד בצורה הטובה ביותר. הורות משותפת עלולה להעמיד את ההורים בקשיים לעיתים ולכן חשוב לבחור באדם שידוע להישאר רגוע ומחושב גם בזמנים קשים.

לכולם ידוע כי גידול ילדים עלול להביא הוצאות כספיות רבות, על מחיה, בגדים, מוסדות לימודיים וכדומה. כמובן שגם ההריון והלידה עצמם מלווים בהוצות כספיות כך שחשוב למצוא אדם אשר יש לו הון כלכלי מסוים אשר ייתן שקט ושלווה בגידול הילד. בדקו האם הפרטנר מבוסס בעבודה טובה ומקום מגורים קרוב אליכם, כדי שלא תצטרכו לנסוע רחוק בכל פעם שמגיע הזמן שלכם להיות עם הילד. ביטחון תעסוקתי וכלכלי מבטיח שהאדם מולכם יהיה מוכן להביא ילד ולגדל אותו.

הסכם

לאחר שמצאתם את הפרטנרט הרצוי, עליכם להתייעץ עם עורך דין המתמחה בהורות משותפת על מנת להחליט מהי תקופת הזמן שכל אחד מההורים יהיה עם הילד, תשלום על בדיקות הריון וכדומה. מסמך משפטי מחייב יעזור לכם להסדיר את ההורות המתקרבת בצורה נעימה וקלה יחסית אשר מבטיחה כי לכל אחד מהצדדים יש חלק משמעותי בגידול. 

בשנים הראשונות של הילד ניתן לאפשר לו להיות עם שני ההורים בזמנים דומים, אך כמובן לאחר שיגדל צריך לבחור גן שבו הילד יהיה. לכן, חשוב שהילד לא יעבור מקומות במהלך השנים, והוא כנראה יצטרך להישאר אצל אחד ההורים באופן יותר קבוע. הסכם משפטי מחייב בהחלט יכול לעזור בגידול.

לסיכום,,הורות אחרת יכולה להעניק לשני ההורים הזדמנות נהדרת לגידול הילדים, גם אם לא מדובר במשפחה קונבנציונלית. עשו זאת נכון ותוכלו ליהנות מהתקופה הזו באופן המיטבי. 

חזרה למגזין
Loading