שותפות להורות מול תרומת זרע

29/07/2008
תפקידה של הזוגיות בחברה המודרנית השתנה בצורה ניכרת. נישואים אינם מוסד יציב כפי שהיה ומערכות יחסים מסוגים אחרים כגון משפחה, חברויות ובריתות שונות שנוצרות מחליפים אותן כמערכות התמיכה הקבועות בחיינו. עקב כך, נשים וגברים רבים יותר מחליטים להביא ילד לעולם ללא בן זוג וכמות המשפחות החד הוריות עולה. הבחירה בהבאת ילדים לעולם ללא בן זוג בעייתית, היא דוחפת נשים רבות לתרומות זרע מ בנק הזרע .
 
אין שום דבר רע ב תרומת זרע כעקרון, אך דרך פעולתם של בנקי הזרע בישראל מעלה סימני שאלה רבים. בעוד מינהל המזון והתרופות האמריקני ממשיך לעדכן את התקנים ביחס לתרומות זרע, דוח מבקר המדינה מראה שמשרד הבריאות הישראלי לא ממש עומד בקצב. בישראל אין חובה על בדיקות למחלות גנטיות אצל התורם כגון המופליה ותלסמיה. עמידה בתקנים כגון ביצוע בדיקות גופניות והכרזה על מצב בריאותי מתבצעת בצורה רשלנית ועל פי משרד הבריאות אין אפילו הכרח לבדיקת ההיסטוריה הרפואית של התורם.
 
גברים ונשים שבוחרים באופציה של הורות משותפת עוזרים לילדם גם באפקט הפסיכלוגי. הימצאות של הורים משני המינים עוזרת לילדים להרגיש בנוח עם העולם השונה של הנשים והגברים ולעמוד על הבדלים ביניהם. בנות שגדלות עם דמות אב יציבה מרגישות בנוח יותר עם עולם הגברים, אינן חוששות מהלא נודע, ומודעות למהי התנהגות ראויה והתנהגות לא ראויה של גבר לאישה. פקטורים אלה מאפשרים לה סיכוי גבוה יותר לגדול ולנהל מערכות יחסים מוצלחות ויציבות עם גברים. בנים שגדלו עם דמות אב יציבה, מרגישים בטוחים יותר בקשר למיניות שלהם, וישנה סבירות פחותה שיפנו להתנהגות אלימה כדי לאשש את גבריותם.
 
הבאת ילדים לעולם אינה עניין פשוט. גברים ונשים כאחד עובדים בעבודות דורשניות וילדים דורשים לא פחות גם מבחינת זמן וגם מבחינה פיננסית. לא אחת הורים בודדים כורעים תחת הנטל בהעדר מערכת משפחתית תומכת מספקת. מציאת שותף להורות משמעה משכורת נוספת ומגוון אפשרויות לילד כגון חוגים, לימודים וטיפולים רפואיים הולמים. הצד המשמעותי יותר של שותף להורות הוא חלוקת הזמן והמטלות, ונוכחותה של משפחה מורחבת משני הצדדים התורמת למעגל ההיכרויות של הילד והאנשים האוהבים בחייו. האתרgobaby  פותח דלת לשיתופי פעולה פורים ונפלאים בין אבות ואימהות לעתיד המעוניינים ליצור משפחה שלמה עבור ילדם. ממשק האתר מאפשר להורים להכיר ולהחליט מי יהיה שותף בחינוך וגידול ילדם ויעבור איתם יחד את המסע. ההיכרות האישית מאפשרת בדיקה מעמיקה של בעיות רפואיות אפשריות, השקפת עולם וחזון משותף למשפחה אוהבת.
חזרה למגזין
Loading